• 160. rocznica wybuchu powstania styczniowego

• ​​​​​​Powstanie Styczniowe wybuchło 22 stycznia 1863 roku. W nocy z 22 na 23 stycznia 1863 r. ogłoszono manifest oraz dekrety Rządu Narodowego wzywający do walki z Rosją o niepodległą, demokratyczną Polskę w granicach przedrozbiorowych, czyli sprzed 1772 roku. Powstanie objęło głównie Królestwo Polskie po 1815 roku wcielone zostało do Rosji po wojnach napoleońskich. Pozostałe ziemie polskie znajdowały się pod zaborami pruskim i austriackim. W styczniu 1863 powstanie obejmowało Królestwo Polskie, w lutym rozszerzyło się na Litwę, w kwietniu i maju sięgnęło guberni kijowskiej i wołyńskiej.        Z Galicji (zabór austriacki) i zaboru pruskiego napływali ochotnicy, broń i zaopatrzenie. Powstanie upadło wiosną 1864 roku. Ostatecznie upadło jesienią, po straceniu dyktatora powstania Romualda Traugutta.

Po mszy św.  w Kościele pw. św. Zygmunta w Siennie przez władze samorządowe oraz  delegacje oraz mieszkańców zostały złożone kwiaty i okolicznościowe znicze na mogiłach poległych powstańców styczniowych znajdujących się na cmentarzu parafialnym w Siennie a także na obelisku i płycie pamiątkowej ku pamięci Dionizego Czachowskiego w Jaworze Soleckim.

Kwiaty złożyli: Dariusz Bąk - poseł na Sejm RP, Mariusz Strąk - wójt gminy Sienno, Roman Markiewicz - przewodniczący Rady Gminy, Dorota Wojtas-Lorek - sekretarz gminy Sienno, Adam Podsiadło - nadleśniczy Nadleśnictwa Ostrowiec Świętokrzyski, Hołd poległym powstańcom oddali również radni Powiatu Lipskiego: Lucyna Gaik, Antoni Andrzej Ćwikliński, Paweł Niedziela, kierownik GOPS w Siennie Dorota Podsiadło oraz dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Siennie Pan Czesław Sieczka.

• Dzień Babci i Dziadka

•  W  piątek 20 stycznia 2023r. uczniowie klasy pierwszej wraz  z wychowawcą Jolantą Szwagierek zaprosili  swoje babcie i dziadków na uroczystość   z  okazji  ich święta. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czule słowa kierowane pod ich adresem. Po programie artystycznym dzieci obdarowały ukochanych bliskich własnoręcznie wykonanymi  upominkami. Serdeczne życzenia wszystkim Babciom i Dziadkom złożył również dyrektor szkoły, Paweł Niedziela. Spotkania zakończono słodkim poczęstunkiem, przygotowanym przez rodziców. To był naprawdę wyjątkowy występ, pełen radości, wzruszeń  i dumy.

• Wigilia szkolna - 22.12.2022

Święta Bożego Narodzenia to czas kiedy wszyscy są blisko siebie, panuje nastrój przepełniony rodzinnym ciepłem i radością. Po dwu latach przerwy związanej z pandemią powróciliśmy do tradycyjnego spotkania wigilijnego w naszej szkole. Ostatni dzień nauki przed feriami świątecznymi miał bardzo uroczysty charakter. Najpierw w pięknie przystrojonych salach, przy  stołach zastawionych tradycyjnymi potrawami odbyły się klasowe wigilie. Potem społeczność szkolna oraz zaproszeni goście: ksiądz kanonik Henryk Skuza, ks.Henryk Kowalczyk, wójt gminy Sienno Mariusz Strąk i sekretarz Dorota Wojtas-Lorek  obejrzeli program jasełkowy przygotowany  przez uczniów pod kierunkiem pani Haliny Bugaj i  Aldony Gałki. Tematyka widowiska   łączyła realia betlejemskiej stajenki z rzeczywistością współczesnego domu. Przesłaniem było rzecz jasna dzielenie się radością i miłością z drugim człowiekiem. Teksty  były przeplatane śpiewanymi wspólnie pastorałkami i kolędami. Podczas  uroczystości nie  mogło zabraknąć  Betlejemskiego Światło Pokoju, które  zostało wniesione przez harcerzy.   Po części artystycznej, pan dyrektor Paweł Niedziela  złożył wszystkim życzenia, życząc całej rodzinie szkolnej i  gościom wiele miłości i radości.  Wigilia szklona wprowadziła  wszystkich  w miły, rodzinny, świąteczny klimat  świąt Bożego Narodzenia.