• W okresie wakacji biblioteka będzie czynna w godzinach 9.00 - 11.00 w dniach:

26.06. 2023 (poniedziałek),

28,29,30,31.08.2023,

01.09.2023.

Sekretariat będzie czynny od 9.00 - 13.00.

• Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

• Informujemy, że uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023 odbędzie się                          23.06.2023 r. o godzinie 8.15 w Publicznej Szkole Podstawowej w Jaworze Soleckim, zaś 22 czerwca 2023 r. (czwartek) o godzinie 18.00 w kościele w  Krępie Kościelnej będzie odprawiona msza święta na zakończenie roku szkolnego.

• 14 VI- Karta rowerowa

• Egzamin teoretyczny i praktyczny uczniów kl. IV z udziałem policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej w Lipsku (mł.asp Szymon Wach i sierż. Mateusz Siwiec).

•  7.06.2023 - Projekt „UMIEM PŁYWAĆ, 2023 – CZYLI Z WODĄ ZA PAN BRAT”  sezon wiosenny- sprawozdanie
          • 7.06.2023 - Projekt „UMIEM PŁYWAĆ, 2023 – CZYLI Z WODĄ ZA PAN BRAT” sezon wiosenny- sprawozdanie

Od 28 marca 2023r. do 06 czerwca 2023r. (sezon wiosenny)   – 30 uczniów   z klas I-III   z naszej szkoły  uczestniczyło w projekcie „Umiem pływać, 2023 – czyli     z wodą za pan brat” realizowanym przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sienna i Okolic,  a dofinansowanym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów.  Zajęcia prowadzone były przez wykwalifikowanych instruktorów nauki pływania raz w tygodniu (we wtorek) w wymiarze 1godz. zegarowej na Pływalni „Rawszczyzna” w Ostrowcu Św.. Opiekunami grupy były pani Jolanta Szwagierek (gr. chłopców) i pani Barbara Woś  (gr. dziewcząt). Celem głównym zajęć było upowszechnienie aktywności fizycznej dzieci w środowisku wodnym oraz nabywanie przez nie umiejętności pływania. Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach, z niecierpliwością czekały na kolejny wyjazd. Nauczyły się jak w odpowiedzialny   i bezpieczny sposób korzystać z basenu i akwenów wodnych. Udział w tym projekcie dał dzieciom nie tylko możliwość nauki pływania, ale także aktywnego spędzania czasu wolnego i wspaniałej zabawy. Wyjazdy, a zwłaszcza ostatni sprzyjały integracji uczniów, gdzie po zajęciach na pływalni wszyscy udali się na degustację pizzy do  miejscowej Pizzerii Da Grasso. Zajęcia na basenie rozbudziły potrzebę uczestnictwa dzieci w tej formie aktywności ruchowej, dlatego będą kontynuowane w roku szkolnym 2023/2024 w sezonie jesiennym.

• PRZYJEMNIE I POŻYTECZNIE

• 1 czerwca to Międzynarodowy Dzień Dziecka – ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych w 1954 roku. Ten szczególny dzień uczniowie klas V – VIII PSP w Jaworze Soleckim uczcili, wybierając się na wycieczkę edukacyjną.

Na początek odwiedzili Krzemionki Opatowskie. Tu zwiedzili Muzeum Archeologiczne i Rezerwat „Krzemionki”. Na wystawie multimedialnej „Władcy krzemienia” podziwiali rekonstrukcję osady z modelami mieszkańców i zwierząt. Obejrzeli zabytki archeologiczne związane z górnictwem w okresie neolitu i epoki brązu. Następnie przemierzyli półkilometrową podziemną trasę, w czasie której mogli zobaczyć zachowane wyrobiska pradawnych kopalni krzemienia pasiastego. Uzmysłowili sobie, jak wyglądała niełatwa praca neolitycznych górników, którzy posługiwali się tylko prostymi narzędziami wykonanymi z kamienia, krzemienia, drewna lub poroża. Po wyjściu na powierzchnię zwiedzili jeszcze wioskę neolityczną i ruszyli w dalszą drogę.

Kolejnym punktem było poznanie zasad gospodarowania odpadami w firmie REMONDIS w Ostrowcu Świętokrzyskim. Tu uczniowie przypomnieli sobie jak i dlaczego warto segregować odpady, co można z nich wytworzyć oraz jak zapobiegać ich powstawaniu. Ponadto usłyszeli, że za prawidłowe ich sortowanie odpowiadają wszyscy ludzie. Prawidłowe gospodarowanie nimi przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego.

Po tak dużej dawce wiedzy historyczno – ekologicznej przyszła pora na prawdziwy relaks w JuraParku w Bałtowie.

Opiekę nad uczniami sprawowały wychowawczynie: Halina Michałek, Marta Nowotnik, Bożena Lasota, Agnieszka Pakuła.