•

Podczas wakacji w naszej szkole trwały prace przygotowujące do realizacji programu „Laboratoria Przyszłości”.

Program finansowany jest z środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19, w postaci środków finansowych, dla jednostek samorządu terytorialnego będących organami prowadzącymi publiczne szkoły podstawowe dla dzieci i młodzieży lub publiczne szkoły artystyczne realizujące kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej.

Realizowany jest na podstawie Uchwały nr 129 Rady Ministrów z dnia 29 września 2021 r. w sprawie wsparcia na realizację inwestycyjnych zadań jednostek samorządu terytorialnego polegających na rozwijaniu szkolnej infrastruktury – „Laboratoria przyszłości”.

W ramach programu ,,Laboratoria Przyszłości” organy prowadzące szkoły otrzymały od państwa wsparcie finansowe, dzięki któremu miliony polskich uczniów, w tym również uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Jaworze Soleckim będą mogli uczyć się poprzez eksperymentowanie.

„Laboratoria Przyszłości” to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwolą uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności. To umożliwi dzieciom i młodzieży zdobywanie praktycznych umiejętności, niezbędnych
    w codziennym życiu.

Nasza szkoła otrzymała na ten cel 60 000 zł., które całościowo zostały wykorzystane na realizację programu.

W ramach powyższej kwoty zakupiono profesjonalny sprzęt audio – wideo, w tym aparat fotograficzny do wideoblogów wraz z akcesoriami, oświetlenie,  mikrofon, mikroport, gimbal oraz statyw. Będziemy to wykorzystywać m.in.: do dokumentowania życia szkoły, podczas imprez i uroczystości szkolnych, wycieczek klasowych, oraz rozwijania zainteresowań fotograficznych i filmowych naszych uczniów.

Pracownia komputerową została wzbogacona o pracownię druku 3D - drukarkę 3D z zestawem filamentów oraz laptopem. Wykorzystanie jej na zajęciach pozwoli kształtować wyobraźnię uczniów i umożliwi oswojenie z nowoczesną technologią, która jest coraz częściej wykorzystywana w różnych dziedzinach życia.

Dla przyszłych konstruktorów, programistów oraz miłośników automatyki i robotyki zakupiono zestaw do programowania Robot Abilix Krypton 2, zestaw z mikrokontrolerem BeCreo oraz stację lutowniczą.

Stworzyliśmy również miejsce, gdzie nasi uczniowie będą mogli rozwijać swoje pasje kulinarne.

W ramach programu „Laboratoria Przyszłości” powstanie w naszej szkole pracownia kulinarna, wyposażona m.in.: w kuchenkę elektryczną z piekarnikiem, robot wielofunkcyjny, lodówkę, zestaw garnków i półmisków oraz wiele innych niezbędnych akcesoriów kuchennych.  Będziemy więc gotować, piec, przygotowywać wspaniałe potrawy, ale przede wszystkim kształcić zdrowe nawyki żywieniowe i uczyć się pracy zespołowej.
    W naszej nowej pracowni kulinarnej już od września będzie realizowana innowacja pedagogiczna „Przedszkolak na tropie polskich smaków”. W ramach zajęć w grupie 6-latków, przedszkolaki będą miały możliwość poznać tajniki przygotowywania tradycyjnych potraw z różnych regionów Polski, rozwijać praktyczne umiejętności kulinarne oraz kształtować umiejętności współdziałania i integracji z grupą.

Nie zapomnieliście również o miłośnikach prac plastycznych, stworzyliśmy dla nich miejsce do twórczej realizacji, wyposażone w artykuły plastyczne, m.in.: tempery, pędzle, mazaki do tkanin i wstążki.

Pozostała część dofinansowania zostało przeznaczona na zakup mebli do pracowni: stołów, szafek, krzeseł oraz pojemników.

• Pierwsze zajęcia plastyczne  a w klasie IV oraz VII z farbami zakupionymi    w ramach programu "Laboratoria przyszłości"

• #Laboratoria Przyszłości i #Laboratoria Przyszlosci

• Lista galerii

brak danych
    • Zajęcia kulinarne - klasa VI - 13.10.2022 -zakupiony sprzęt             i pomoce  w ramach programu "Laboratoria przyszłości"

• # Laboratoria Przyszłości i #Laboratoria Przyszlosci

Zakupione narzędzia i pomoce  są niezbędne podczas zajęć kulinarnych. Często wykorzystują je uczniowie podczas zajęć techniki w klasach 4-6, nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej, świetlicy szkolnej, oddziału przedszkolnego  podczas zajęć na temat zdrowej żywności.  Używają ich do pieczenia ciast, robienia sałatek, deserów, soków.

• Zajęcia kulinarne - klasa 0 - 4.11.2022 -zakupiony sprzęt             i pomoce  w ramach programu "Laboratoria przyszłości"

Grupa 6-latków w tym roku szkolnym realizuje innowację pedagogiczną Przedszkolak na tropie polskich smaków.         W ramach tej innowacji dzieci poznają różne regiony Polski, ich położenie geograficzne, zabytki, kulturę , tradycje    a także kuchnię. Wspólne gotowanie to wspaniała podróż po polskich smakach, to dotąd nieznane dania i specjały, które dzieci uwielbiają przygotowywać i wspólnie degustować. Na zajęciach kulinarnych uczą się zdrowego odżywiania i czerpania przyjemności z jedzenia zdrowych, estetycznie podanych posiłków. Dzięki zajęciom kulinarnym mogą dotykać, wąchać i smakować, bawić się kolorem i kształtem, rozbudzać swoją wyobraźnię                i fantazję. Mamy nadzieję, że przygotowywanie posiłków będzie dla nich wspaniałą i „pyszną” zabawą oraz wielką przygodą, której efektem będą właściwe nawyki żywieniowe i kulturalne zachowanie się przy stole podczas jedzenia. To czas, pełen przygód i radości. Czas, który nigdy nie jest zmarnowany.

#Laboratoria Przyszłości i #Laboratoria Przyszlosci