• 13.10 - Pasowanie na ucznia

• "Nauka to podróż, która trwa przez cale życie”- dzięki temu nasze życie ma sens i odkrywamy nowe cele"

Takie motto przyświecało uroczystości, która miała miejsce w naszej szkole dnia 13 października 2023r. W tym dniu odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie na uczniów dzieci z klasy pierwszej, połączone ze szkolnymi obchodami Dnia Edukacji Narodowej. Spotkanie rozpoczęło się od części artystycznej w wykonaniu pierwszoklasistów, w czasie której kandydaci na uczniów prezentowali swoje wiadomości i umiejętności zdobyte w pierwszych miesiącach nauki w szkole. Egzamin na ucznia przeszli pomyślenie, ich występy spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem. Pierwszoklasiści nie zapomnieli także o zbliżającym się Dniu Edukacji Narodowej. Z tej okazji słowem i piosenką wyrazili swoją wdzięczność nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły, a następnie wręczyli symboliczne upominki. Do życzeń, które popłynęły od pierwszoklasistów słowa podziękowania za trud włożony w nauczanie, wychowanie oraz sprawne funkcjonowanie placówki wypowiedzieli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i Rady Rodziców. Oficjalnym momentem uroczystości było złożenie ślubowania przez pierwszoklasistów, a następnie pasowanie każdego z nich na ucznia naszej szkoły. Tego symbolicznego aktu dokonał Pan Dyrektor mgr Paweł Niedziela. Następnie każdy uczeń klasy pierwszej otrzymał legitymację szkolną, pamiątkowy dyplom i słodki upominek ufundowany przez Klasową Radę Rodziców. W dalszej części uroczystości w stronę najmłodszych uczniów popłynęły życzenia od Dyrekcji Szkoły, księży z Parafii Krępa Kościelna, Samorządu Uczniowskiego, uczniów klasy drugiej i trzeciej oraz dzieci z oddziału zerowego. Na zakończenie uroczystości dyrektor szkoły w związku z DEN wręczył nagrody wyróżnionym nauczycielom i pracownikom obsługi oraz przekazał wszystkim pracownikom szkoły życzenia od Wójta Gminy Sienno. Pierwszoklasistom w tym ważnym dla nich dniu towarzyszyli ich rodzice, którzy po ceremonii ślubowania i pasowania na ucznia już w sali lekcyjnej przygotowali spotkanie integracyjne. Przy stole zastawionym słodkościami i owocami spotkali się uczniowie, rodzice i wychowawca. Była to okazja do wzajemnego poznania się oraz podzielenia się wrażeniami z uroczystości. Myślę, że ten dzień pełen emocji i wrażeń pozostanie na długo w pamięci pierwszoklasistów ich rodziców i wychowawcy.

Barbara Woś