• 11 listopada

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość.

Doniosły akt odzyskania przez Polskę Niepodległości nasza szkoła świętowała 10.11.2022 roku. Uroczysta akademia rozpoczęła się od odśpiewania hymnu narodowego w ramach ogólnopolskiej akcji Szkoła do hymnu. Grupa 5 i 6 latków przygotowała dla całej społeczności szkolnej krótki, ale jakże wzruszający montaż słowno-muzyczny.
            Akademia miała przede wszystkim przypomnieć o trudnych czasach, kiedy Polska jako kraj nie istniała na mapie Europy, i uświadomić, że mamy dziś szczęście dorastać i żyć w wolnym kraju. Aby człowiek wiedział, dokąd zmierza, musi wiedzieć, skąd pochodzi. Warto pamiętać o słowach Jana Pawła II: „Wolności nie można tylko posiadać, ale trzeba ją stale zdobywać i tworzyć”.

• „ Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą”

Słowa ks. Jana Twardowskiego były myślą przewodnią krótkiego apelu zorganizowanego w naszej szkole dnia 28 października. Uczniowie klasy ósmej, pod kierunkiem pani Haliny Bugaj przygotowali program , którego celem było uświadomienie, że pamięć o zmarłych jest naszym obowiązkiem, a wyrażać ją możemy poprzez zapalony znicz, przyniesione kwiaty, a przede wszystkim poprzez modlitwę. Społeczność szkolna mogła dowiedzieć się od kiedy w naszej kulturze jest obchodzona uroczystość Wszystkich Świętych i jak wyglądały obchody tego dnia w wiekach ubiegłych. Ósmoklasiści podkreślili również, że ważna jest pamięć o żołnierzach poległych w obronie ojczyzny, a także o zaniedbanych, opuszczonych grobach. Refleksyjny i wzruszający program przybliżył atmosferę i nastrój święta oraz skłonił do przemyśleń na temat przemijania.

• Pasowanie na ucznia

Dnia 24 października odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej szkoły podstawowej. Dzieci zaprezentowały program artystyczny przygotowany pod kierunkiem wychowawczyni pani Jolanty Szwagierek. To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców. Pierwszaki przygotowały program artystyczny, w którym zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Zapewniały także, że znają szkolną rzeczywistość i są gotowi podejmować uczniowskie wyzwania. To był egzamin, który pierwszoklasiści zdali na szóstkę. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania oraz pasowanie na uczniów, którego dokonał pan dyrektor Paweł Niedziela. W ten sposób najmłodsi zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Jaworze Soleckim. Podczas uroczystości pierwszoklasiści równ

• Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej uczciliśmy uroczystą akademią dnia 12 października, którą przygotowali uczniowie klasy VII pod kierunkiem pań: Bożeny Lasoty i Aldony Gałki. Na uroczystość przybyli pracownicy szkoły, uczniowie, przedstawiciele Rady Rodziców oraz nauczyciele emerytowani. Swoją obecnością zaszczycili nas też przedstawiciele Urzędu Gminy w Siennie - wójt Mariusz Strąk i sekretarz Dorota Wojtas-Lorek.

• Harcerski Start 2022-2023

W dniach 7-8 październik 10 Drużyna Harcerska „Błękitne Płomienie” oraz Szkolny Odział PTTK przy PSP w Jaworze Soleckim byli gospodarzami inauguracji nowego roku harcerskiego – „Harcerski Start 2022/2023”.

W naszej szkole gościliśmy 7 drużyn harcerskich i 1drużynę zuchową: z Ciepielowa, Rzeczniowa, Sienna i Tarłowa, łącznie blisko 100 uczestników - harcerzy, zuchów, instruktorów i zaproszonych gości.

• 30.09 -  Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego
          • 30.09 - Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego :”Dołącz do drużyny Leszego i bądź eco” realizowanego przez Fundację Nowa Perspektywa.

I miejsce w konkursie zdobyła grupa uczennic z kl. IV –Malgorzata Fliszkiewicz, Emilia Fliszkiewicz, Liliana Łyczak. Oliwia Wach. Wykonały komiks pod opieką pani Ewy Szmajdy.

• Spotkanie z rodzicami

Informujemy, że dnia 9.09.2022 roku odbędą spotkania wychowawców klas z rodzicami uczniów:

godz. 15.00 - klasy V-VIII

godz. 15.15 - klasy I-IV

godz. 15.30 - oddziały przedszkolne

Zapraszamy !

• Laboratoria przyszłości

Podczas wakacji w naszej szkole trwały prace przygotowujące do realizacji programu „Laboratoria Przyszłości”.

Program finansowany jest z środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19, w postaci środków finansowych, dla jednostek samorządu terytorialnego będących organami prowadzącymi publiczne szkoły podstawowe dla dzieci i młodzieży lub publiczne szkoły artystyczne realizujące kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej.

•  20.06 -  Wycieczka uczniów do CEP w Marculach
          • 20.06 - Wycieczka uczniów do CEP w Marculach

„Przyroda jest dana człowiekowi jako przedmiot podziwu i kontemplacji”

Jan Paweł II