• 9.12.2022 - Wigilia harcerska

• Dnia 9 grudnia w naszej szkole po 2 latach przerwy spotkali  się zuchy, harcerze, instruktorzy
            i zaproszeni go
            ście na harcerskiej wigilii. Przy stołach zasiadło  ok. 150 uczestników z Rzeczniowa, Sienna, Jaworu Soleckiego, Ciepielowa, Tarłowa, Chotczy i Lipska. Zaproszenie przyjęli: Starosta Lipski - Sławomir Śmieciuch, Wójt Gminy Chotcza - Janusz Witczak, Komendant Powiatowy PSP w Lipsku - Tomasz Krzyczkowski. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Tarłowie - Andrzej Zaciera, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rzeczniowie - Zbigniew Korycki, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Jaworze Soleckim - Paweł Niedziela, Dyrektor CKU w Solcu nad Wisłą - Krzysztof Górski , Przewodniczący Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Lipskiej "Powiśle" -Marek Łata. Wśród gości pojawili się  również instruktorzy  seniorzy.

Spotkanie rozpoczęło się od uroczystego apelu. Następnie był opłatek, życzenia i wspólne kolędowanie z zachowaniem pięknej polskiej tradycji. Miłą niespodzianką była również wizyta   Mikołaja, który przyniósł drobne upominki. To był wspaniały czas, spędzony w harcerskiej atmosferze,  w poczuciu dobrze wykonanych zadań w mijającym roku i w radosnym oczekiwaniu na święta Bożego Narodzenia.

• 6 XII- Święto biblioteki szkolnej

-czytanie baśni Andersena  przez zaproszonych gości: Katarzynę i  Krzysztofa Furmanków

-rozstrzygniecie konkursu czytelniczego  organizowanego przez bibliotekę szkolną

-teatrzyk kukiełkowy : „Czerwony Kapturek” w wykonaniu uczniów kl. I

-wręczenie legitymacji członkom PTTK

• Wycieczka do Radomia

• Dnia 1 grudnia grupa 42  uczniów z klas I- IV  wyjechała na  wycieczkę do Radomia. Pierwszym punktem programu był seans  filmowy w Multikinie. Dzieci obejrzały  piękny i wzruszający   mini musical  pt:” Wielki zielony krokodyl domowy”. Następnie  odwiedziły  manufakturę słodyczy: "Sama Słodycz". Wspaniałe zapachy i moc słodyczy stworzyły pyszną atmosferę. Dzieci miały możliwość zobaczyć cały proces powstawania cukierków i lizaków od momentu wylania gorącego karmelu na stół po złożenie całego wyboru. Słodycze barwione były głównie naturalnymi barwnikami z owoców i warzyw. Po skończonym pokazie dzieci uczestniczyły w warsztatach, w których samodzielnie wykonały łakocie. Na zakończenie każdy otrzymał swoje dzieła – piękne, zakręcone lizaki  w kształcie choinek oraz paczuszkę cukierków w prezencie. To była bardzo kolorowa i słodka wycieczka.

Opiekunowie: Jolanta Szwagierek, Barbara Woś, Aldon Gałka, Halina Bugaj.

• Festiwal Piosenki i Poezji Patriotycznej w Lipsku

• W dniu 24 listopada w Lipskim Centrum Kultury odbyła się czwarta edycja Festiwalu Piosenki i Poezji Patriotycznej. Prezentacje konkursowe odbyły się w dwóch kategoriach: piosenka i poezja patriotyczna oraz w czterech kategoriach wiekowych. Łącznie na konkurs wpłynęło ponad sto trzydzieści zgłoszeń z terenu  powiatu lipskiego   i powiatów ościennych. Przesłuchania w każdej kategorii były oceniane przez dwie odrębne Komisje powołane przez Organizatora. Podczas festiwalu zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły, przygotowani przez panią Ewę Szmajdę:

KATEGORIA PIOSENKA – ZESPOŁY WOKALNE- klasy VII-VIII

- Zespół „X Drużyna Harcerska Błękitne Płomienie” z PSP w Jaworze Soleckim