• Dzień Edukacji Narodowej

• Dzień Edukacji Narodowej uczciliśmy uroczystą akademią dnia 12 października, którą przygotowali uczniowie klasy VII pod kierunkiem pań: Bożeny Lasoty i Aldony Gałki. Na uroczystość przybyli pracownicy szkoły, uczniowie, przedstawiciele Rady Rodziców oraz nauczyciele emerytowani. Swoją obecnością zaszczycili nas też przedstawiciele Urzędu Gminy w Siennie - wójt Mariusz Strąk i sekretarz Dorota Wojtas-Lorek.

Scenariusz akademii miał niekonwencjonalną oprawę. Była to uroczysta gala, podczas której na wzór Amerykańskiej Akademii Filmowej przyznano i wręczono specjalne Oscary (jabłka) nauczycielom, pracownikom szkoły i gościom. Za sprawą czerwonego dywanu, bajecznej dekoracji pełnej gwiazd i wręczenia popularnych statuetek można się było poczuć jak w Hollywood. Laureaci kroczyli w świetle reflektorów niczym gwiazdy, odbierali wyróżnienia, a następnie pozowali do zdjęć fotografowi. Muzyka filmowa, która towarzyszyła rozdawaniu nagród, budowała klimat i nastrój. Uroczystość dostarczyła wiele emocji i śmiechu, ponieważ kategorie przyznanych nagród były zabawne, ale – jak wszyscy słusznie zauważyli – bardzo trafne.

Na zakończenie przedstawiciele Rady Rodziców złożyli życzenia wszystkim osobom zatrudnionym w szkole, dziękując za trud codziennej pracy nad kształtowaniem postaw i wychowaniem młodego pokolenia.

• Harcerski Start 2022-2023

• W dniach 7-8 październik 10 Drużyna Harcerska „Błękitne Płomienie” oraz Szkolny Odział PTTK przy PSP w Jaworze Soleckim byli gospodarzami inauguracji nowego roku harcerskiego – „Harcerski Start 2022/2023”.

W naszej szkole gościliśmy 7 drużyn harcerskich i 1drużynę zuchową: z Ciepielowa, Rzeczniowa, Sienna i Tarłowa, łącznie blisko 100 uczestników - harcerzy, zuchów, instruktorów i zaproszonych gości.

Harcerze i członkowie Szkolnego Koła PTTK z naszej szkoły pod opieką Pni Ewy Szmajdy, Marioli Szczyglińskiej i Iwony Stefańskiej przygotowali dla naszych gości dwa dni wypełnione licznymi atrakcjami. Myślą przewodnią rajdu było przybliżenie historii naszej Małej Ojczyzny, oraz dziejów patrona naszej szkoły płk. Dionizego Czachowskiego.

Pierwszym punktem rajdu, był uroczysty apel, podczas którego komendant Hufca ZHP Lipsko im. Bohaterów Chotczy hm. Krzysztof Furmanek rozpoczął nowy rok harcerski.

W ramach bloku krajoznawczo-historycznego - nasi goście mieli okazję wysłuchać prelekcji Pana Marka Łaty – historyka i nauczyciela ZS w Lipsku, obejrzeć film animowany „Krwawy Starzec” – powstańczym tropem Dionizego Czachowskiego na ziemi lipskiej oraz wysłuchać prezentacji dotyczącej ciekawostek historycznych o miejscowościach z naszego obwodu szkolnego.

Był też czas na wspólne zabawy integracyjne, m. in. podczas prezentacji zadań przedrajdowych oraz Nocnej Gry Terenowej „W poszukiwaniu zaginionej książki”.

Późnym wieczorem, podczas ogniska obrzędowego w obecności komendanta Hufca ZHP Lipsko, nowi członkowie braci harcerskiej złożyli przyrzeczenie, otrzymali krzyże harcerskie i tym samym zakończyli próbę oraz stali się pełnoprawnymi członkami ZHP.

W sobotę rano wszystkie drużyny przeszły pod płytę upamiętniającą miejsce śmierci płk. Dionizego Czachowskiego, gdzie oddali hołd zasłużonemu obrońcy wolności naszej ojczyzny i zapalili znicze. Następnie wszystkie drużyny udały się do pobliskiego lasu, gdzie odbyła się gra terenowa, w trakcie której harcerze musieli wykorzystać zdobytą wiedzę o naszej Małej Ojczyźnie. Ostatnim punktem rajdu było wspólne ognisko z kiełbaskami.

Nasi harcerze wykazali się pomysłowością, kreatywnością oraz dużymi umiejętnościami organizacyjnymi sprawiając, że dla wszystkich harcerzy i kadry instruktorskiej był to niezapomniany czas pełen wrażeń.

• „Oszczędzamy energię” – kampania społeczna Ministerstwa Klimatu i Środowiska

• W związku z aktualną sytuacją geopolityczną, której następstwem jest trwający na świecie kryzys energetyczny, Ministerstwo Klimatu i Środowiska uruchamia kampanię edukacyjną dotyczącą oszczędzania energii. Jej celem jest kształtowanie postaw i nawyków społeczeństwa nt. racjonalnego gospodarowania energią cieplną i elektryczną w gospodarstwie domowym, biurze czy szkole.

Więcej informacji na stronie internetowej:

• 30.09 -  Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego
          • 30.09 - Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

• Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego :”Dołącz do drużyny Leszego i bądź eco” realizowanego przez Fundację Nowa Perspektywa.

I miejsce w konkursie zdobyła grupa uczennic z kl. IV –Malgorzata Fliszkiewicz, Emilia Fliszkiewicz, Liliana Łyczak. Oliwia Wach. Wykonały komiks pod opieką pani Ewy Szmajdy.