Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Z ogromną przyjemnością informujemy, że Szkoła Podstawowa im. Dionizego Czachowskiego w Jaworze Soleckim uzyskała wsparcie finansowe w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa #NPRCz

Kwota wsparcia finansowego ze środków budżetu państwa przypisanych do priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” to 5.000 zł, wysokość finansowego wkładu własnego organu prowadzącego – 1.000 zł.

Głównym celem programu jest tworzenie warunków do rozwoju czytelnictwa poprzez zapewnienie środków na realizację określonych przedsięwzięć i inicjatyw.

Otrzymane wsparcie przeznaczymy na zakup książek, będących nowościami wydawniczymi i niebędących podręcznikami, elementów wyposażenia biblioteki szkolnej oraz na promocję czytelnictwa.

W ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021 – 2025, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Dionizego Czachowskiego w Jaworze Soleckim otrzymała środki finansowe z budżetu państwa w kwocie 4.000,00 zł., które zostaną przeznaczone na zakup nowości wydawniczych oraz elementów wyposażenia do biblioteki szkolnej oraz realizację działań promujących czytelnictwo.

Zapraszamy do Biblioteki szkolnej po wypożyczanie książek. Mamy wiele nowości

„Mazurscy w podróży” to książka, która rozpala wyobraźnię i ciekawość świata, budzi nieodpartą chęć wyruszenia w drogę. Z drugiej strony w cudowny sposób ukazuje relacje międzyludzkie, w szczególności te rodzinne. Pokazuje, że każdy z nas jest inny, a Mazurscy w piękny sposób potrafią tę inność uszanować i wykorzystać

Mazurscy to sympatyczna, acz pełna kolorytu rodzina. Poznacie jedenastoletniego Jędrka, jego starszą kuzynkę Marcelę, zwariowaną babcię zwaną Bunią, Padre, czyli tatę i Maminę, czyli mamę, która zdaje się ogarniać cały bałagan. Każde z nich to niezły charakterek, a razem stanowią wręcz mieszankę wybuchową.

Nie zwlekajcie. Już czas, aby wyruszyć w podróż po Europie z Mazurskimi. Liczę na to, że autorka książki Agnieszka Stelmaszyk zaprosi nas na kolejną, zwariowaną przygodę Mazurskich.

"Elfomania" to cykl powieści młodzieżowych autorstwa Marcina Pałasza. Poznajcie historię niesfornego psiaka, który trafia do domu pewnego pisarza i jego syna!

Duży i Młody, czyli pewien pisarz i jego nastoletni syn, postanawiają adoptować psa ze schroniska. W taki oto sposób do ich mieszkania trafia Elf i od razu zaczynają się kłopoty. Elf to uroczy i mądry, ale bardzo niesforny psiak. W życie obu mężczyzn Elf wnosi mnóstwo ciepła i radości. I chociaż wykazuje nieuzasadniony lęk przed dywanem na trzepaku, potrafi też wykazać się nie lada odwagą i sprytem. To właśnie ON przychodzi na ratunek swojemu właścicielowi w chwili, gdy ten traci już wszelką nadzieję. To właśnie on, niczym rasowy tropiciel, pomaga wykryć osiedlowego złodzieja. A przecież to dopiero początek przygód Elfa.

Z tą trójką nie sposób się nudzić! Pisząc "Sposób na Elfa", czyli pierwszą część "Elfomanii", Marcin Pałasz stworzył powieść bez reszty wciągającą, pełną zarówno wzruszeń, jak i dobrego humoru. Nic więc dziwnego, że książka z miejsca podbiła serca polskich czytelników. Tutaj przygody i zaskakujące zwroty akcji czyhają na Was na każdym kroku. Kolejne części cyklu są równie dobre, a może nawet jeszcze lepsze. Oceńcie zresztą sami!

Zapraszamy do szkolnej biblioteki miłośników nauki i techniki oraz kuchni, Mamy dla was ciekawe nowości książkowe.

Konkurs ekologiczny